Atviras Šiaulių rajono jaunimo centras

Apie organizaciją

Centras teikia atvirojo darbo su jaunimu paslaugas jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m. Jaunas žmogus pats planuojasi savo laiką, nėra įpareigotas dalyvauti, jei pats to nenusprendžia. Veiklos organizuojamos atsižvelgiant į besilankančių jaunų žmonių poreikius, kartu planuojamos.

Pagrindinės centro veiklos kryptys:

Saugaus laisvalaikio užtikrinimas

Jaunimo centre sukurta saugi erdvė jauniems žmonėms leisti laiką:
• Nevartojamas alkoholis ar kitos narkotinės medžiagos.
• Laikomasi nuostatos, kad visi yra lygūs, bendraujama pagarbiai, nėra patyčių.
• Užtikrintas lygiavertis ir neformalus bendravimas su jaunimo darbuotojais.
• Jaunuolis yra laisvas planuotis savo laiką, kada nori ateiti ir išeiti, nereikalaujama įsipareigoti dalyvauti.

Socialinių įgūdžių ugdymas

Dauguma jaunimo centre organizuojamų ar čia ir dabar vykstančių veiklų yra ugdančios. Mokomės aptardami turėtas bendras patirtis, per susitarimus, kuriuos kuriamės kartu. Čia galima įgyti konkrečių įgūdžių gaminant maistą, įsikuriant miške, tvarkantis jaunimo centrą per burbuliukų šventes ar remontuojant automobilį garažiuke.

Individualus palydėjimas

Su dažniau besilankančiais jaunuoliais sukuriamas artimas santykis. Jaunas žmogus laisvai gali pasipasakoti jį slegiančias problemas ir būti išklausytas, suprastas, esant poreikiui gauti reikalingą pagalbą ar palaikymą. Teikiamos individualios konsultacijos.

Patyriminės veiklos

Keletą kartų per metus organizuojam patyriminius mokymus, žygius, stovyklas, kur jauni žmonės gauna iššūkių, naujų potyrių, o visa tai dar ir ugdymui labai padeda. Tokių veiklų metu vyksta mokymasis, aptariant konkrečias situacijas grupėje.

Trumpalaikė savanorystė

Keletą kartų per metus vykstame savanoriauti į įvairius renginius. Savanorių komandą buriam organizuojant tradicinę Dengtilčio stovyklą. Savanoriškos veiklos metu jauni žmonės įgyja konkrečių su veikla susijusių įgūdžių, įsilieja į bendruomenę, mokosi grupėje ir individualiai.

Erdvė savirealizacijai

Visada esam atviri jaunų žmonių idėjoms, pasiūlymams. Padedam įgyvendinti įvairiausias iniciatyvas, veiklas.
Kasdieninės veiklos. Kasdien centre galima žaisti stalo futbolą, tenisą, pool‘ą, įvairius stalo žaidimus, muzikuoti, sportuoti, plepėti su draugais ar jaunimo darbuotojais, geri arbatą, gamintis maistą. Informacija apie veiklas skelbiama FB grupėje ir mėnesio veiklų plane, kurį kuriamės kartu su lankytojais. Planas visada matomas jaunimo centre.

Nuorodą į tinklapį rasite čia ir facebook čia.


Adresas
Sodo g. 4, Kuršėnai
Savivaldybė
Šiaulių rajono savivaldybė
Kontaktai
El. paštas [email protected], tel. nr. 867353555
Paieška