Kelmės kultūros centro atvira jaunimo erdvė

Apie organizaciją

Jaunimui čia suteikta apsisprendimo laisvė, kad visi galėtų jaustis nevaržomi ir užsiimtų juos dominančia veikla juk tik taip galima patraukti jauną žmogų ir pabandyti skatinti jo asmenybės potencialą.

   Kitas išskirtinis bruožas – visi užsiėmimai, renginiai nemokami. Lankytojai nėra registruojami ir ateina kada nori.
Pagrindinis jaunimo centro tikslas – įsigilinti į jaunimo problemas bei stengtis jas spręsti, bendradarbiaujant ir dirbant kartu su kitomis
organizacijomis bei jaunimu. Taip pat svarbu suteikti prasmingos veiklos ir saugaus, turiningo laisvalaikio galimybes savirealizacijos erdvės nerandantiems jauniems žmonėms ir palengvinti jų integraciją į aktyvų visuomenės gyvenimą.

     Šiuo metu jaunimo centre yra žaidžiami įvairūs stalo žaidimai, stalo tenisas ir smiginis, biliardas, kompiuteriniai žaidimai, organizuojami įvairūs renginiai, diskusijos, protų mūšiai, sportiniai užsiėmimai, žiūrimi filmai ar užsiimama kokia kita, jaunimui įdomia veikla.

    Jaunimo centre jaunam žmogui yra suteikiama galimybė ne tik turiningai praleisti laisvalaikį, bet ir nevaržomai bendrauti. Ateiti gali bet kas, ribojamas tik amžius: nuo 14 iki 29 m. Dažniausiai čia renkasi 16-18 m. jaunimas. Pagrindinis dalykas čia – tolerancija ir pagarba kitam jaunuoliui, nėra socialinio žmogaus vertinimo: nesvarbu, ar jis yra rizikos grupės asmuo, ar jaunuolis, atėjęs tiesiai iš gatvės, globos namų.

      Mūsų nuostata jaunuolio atžvilgiu nėra priešiška. Stengiamės bendravimo ir bendros veiklos keliu paskatinti jaunimo gyvenimiškų vertybių puoselėjimą. Neauklėjame ir nemoralizuojame, nebaudžiame ir neatliekame mokytojo funkcijų jaunuoliui. Tačiau yra ir keletas pagrindinių taisyklių, kurių pažeidimų, netoleruojame. Tai – alkoholis, narkotikai, cigaretės. Jei jaunuolis ateina išgėręs, jis gražiai paprašomas tiesiog išeiti. Tai ir yra didžiausia bausmė už nusižengimą.
Nuoširdi šypsena, pasiteiravimas, kaip sekasi, – taip pasitinkama vos įžengus pro duris. Tai viskas, ko reikia jaunam žmogui, kad jis norėtų sugrįžti ir kitą kartą. Galbūt dėl šių priežasčių į jaunimo centrą susirenka nemažai jaunų žmonių, o susidomėjimas neslopsta.
     
Mūsų darbo laikas – kiekvieną darbo dieną nuo 8:00 – 20:00 val.

Facebook – Kelmės jaunimo centras

Nuorodą į puslapį rasite čia.


Adresas
J. Janonio g. 11, Kelmė
Savivaldybė
Kelmės rajono savivaldybė
Kontaktai
El. paštas [email protected], nr. 8 427 54070
Paieška