VšĮ Telšių jaunimo centras

Apie organizaciją

VšĮ Telšių jaunimo centras – neformalaus ugdymo įstaiga, vykdanti atvirąjį darbą su jaunimu, sudaranti sąlygas jaunimo užimtumo, lavinimo ir saviraiškos poreikiams tenkinti, sprendžianti socialinius, integracinius, ugdymo uždavinius. Organizacija visuomenei teikia socialines paslaugas ir susideda iš keturių dalių: Atviro Telšių jaunimo centro, Jaunimo erdvė Varniuose, Mobilus darbas su jaunimu kaimiškose Telšių rajono gyvenvietėse, Patirtinio mokymosi centro. Telšių jaunimo centras dirba su žmonėms nuo 14 iki 29 metų.

Atvirajame Telšių jaunimo centre Jaunam žmogui yra suteikiama saugi erdvė, kurioje jis gali praleisti laisvalaikį (be smurto, patyčių, svaigalų ir pan.), užsiimti jų mėgstama veikla (įvairūs stalo, lauko ir kiti žaidimai), įgyvendinti savo idėjas, diskutuoti jiems rūpimomis temomis bei pagal poreikį gauti emocinį palaikymą ir palydėjimą. Nėra narystės. Centre renkasi jaunuoliai, kurie tiesiog nori pabūti nieko ypatingo neveikdami, pasikalbėti apie kasdienybėje kylančias problemas ir nutikimus gyvenime, neturi kur būti (šalta prie laiptinės), nori pasitarti dėl projektų (vietinių ir tarptautinių) rašymo galimybių, nori išbandyti save muzikoje (mokytis groti gitaromis ar būgnais). Yra organizuojamos stovyklos, žygiai pėsčiomis, dviračiais ir baidarėmis, aukščio užduotys, naktiniai žygiai, orientavimosi su žemėlapiu užsiėmimai, slidinėjimas, čiuožinėjimas, maisto gaminimas. Jaunimo centre yra stalo teniso stalas, stalo futbolas, daug įvairių stalo žaidimų, vaizdo ir garso aparatūra.

Mobilus darbas vyksta devyniose Telšių rajono kaimiškose vietovėse, į kurias jaunimo darbuotojai vyksta kiekvieną vakarą nuo 17 iki 20 valandos. Vienoje kaimiškoje vietovėje apsilanko kas antrą savaitę pagal pastovų grafiką. Mobiliame darbe dirbama tais pačiais neformalaus ugdymo principais kaip ir atvirame jaunimo centre. Skiriasi jaunuolių ir jaunimo darbuotojų susitikimo vieta. Šaltuoju metų laiku tai vyksta mokyklose, bendruomenėse, kultūros centro patalpose, atšilus – stadionuose,
aikštelėse, paežeriuose (ten, kur renkasi jaunuoliai).
Mobilūs jaunimo darbuotojai siūlo kaime gyvenantiems jaunuoliams jungtis į visas Atviro Telšių jaunimo centro veiklas, organizuojamos bendros veiklos, stovyklos, akademijos, mini žygiai ir pan. Atvira erdvė Varniuose. Joje taip pat dirbama tais pačiais neformalaus ugdymo principais nuo antradienio iki penktadienio (14 – 20 val.) Jaunimo erdvė siūlo biliardą, stalo tenisą, stalo futbolą, stalo žaidimų. Yra organizuojami teminiai vakarai, turnyrai (maisto gaminimo, filmų vakarai ir pan.) Jaunimo darbuotojas taip pat siūlo jaunuoliams jungtis į visas Atviro Telšių jaunimo centro veiklas. Esant šiltiems orams, kartu su mobiliais jaunimo darbuotojais, organizuoja bendras išvykas, žygius po vietos apylinkes.

Patirtinio mokymosi centras yra kaimiškoje vietovėje, Džiuginėnuose, (4 km nuo miesto). Pastatas yra suremontuotas, pritaikytas darbui su jaunimu (miegamieji su lovomis, virtuvė, lauko virtuvė, bendra patalpa susitikimams, dušai, WC). Yra pastatyta 11 m. laipiojimo konstrukcija ne pramoginiams tikslams, o mokymuisi, savęs ir aplinkos atradimui, supratimui per patirtį. Jaunimo darbuotojai, dirbantys Jaunimo centre, yra praėję mokymus ir gali dirbti patirtine aukščio metodika, instruktoriais. Patirtinio mokymosi centre organizuojamos bendros ir atskiros miesto ir kaimo jaunuolių veiklos: stovyklos, akademijos, mokymai, kitokios klasių valandėlės, aukščio užduotys, naktiniai žygiai, orientavimosi užduotys, lobio paieškos naktį ir dieną (išnaudojami greta esantys miškai, turime topografinius žemėlapius) ir pan.


Adresas
Plungės g. 29, Telšiai
Savivaldybė
Telšių rajono savivaldybė
Kontaktai
El. paštas [email protected], tel. nr. 861854817
Paieška