Kvietimas į Teisininkų dienas (TeDi)

Teisininkų Dienos (TeDi) – kasmetinis Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Teisės fakultete (VU SA TF) organizuojamas renginių ciklas, pradėtas organizuoti 1980 m. Šiais metais renginys vyks balandžio 8–12 dienomis. Įkvėptos aktualijų, Teisininkų Dienos yra orientuojamos į globalų teisininko įvaizdį, kurį tobulėti skatina liberalios vertybės. Visų Teisininkų Dienų 2019 renginių dalyviai bus skatinami atsižvelgti į renginio tematiką bei pagrindinę mintį.

Šiemet VU SA TF TeDi 40-mečio proga Lietuvos teisininkams žada daug įvairių ir naujų veiklų:

Atidaromoji konferencija – renginių ciklą „Teisininkų Dienos 2019“ pradedanti dalis, kuri kiekvienais metais atkreipia ne tik teisės studentų, bet ir visuomenės dėmesį, todėl atvykti kviečiami visi norintys. Šiemet konferencijoje pasirodys tokie pranešėjai kaip doc. dr. Juozas Galginaitis, doc. dr. Jurgita Paužaitė- Kulvinskienė, dr. Rimvydas Norkus. Pranešėjai kalbės apie teisėjų nepriklausomumą, teisėjų etikos ir drausmės pažeidimus bei teisminės valdžios efektyvumą mūsų valstybėje. Konferencija bus tiesiogiai transliuojama internetu, o partnerė LR advokatūra dalyviams skirs kvalifikacijos kėlimo balus bei pažymėjimus.

Naujiena šių metų TeDi – renginių ciklas „Buvo kaip buvo“. Renginio idėja – sukviesti įvairaus amžiaus, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto absolventus ir pokalbių metu pažinti šiuos žmones ne tik per karjeros pasiekimų prizmę. Pirmųjų dviejų ciklo renginių metu kalbinti prof. P. Kūris bei R. Valiūnas, o jau balandžio 9 dieną studentiškus laikus prisimins A. Valinskas bei prof. G. Švedas. Be to, šiemet jauniesiems teisininkams ELSA Lietuva organizuoja teisinės išvados rašymo konkursą „Pro et Contra“, o finalininkų lauks teismo inscenizacija. Konkursas skirtas teisės studentams, norintiems išbandyti savo jėgas bei praplėsti teisines žinias.

Taip pat VU SA TF šiemet visuomenei dovanoja tradicija tapusias naktines orientacines varžybas ir studentų bei dėstytojų pamėgtą protmūšį. Be to, kaip ir kiekvienais metais studentai aukciono metu galės nusipirkti vakarienę su visuomenei pripažįstamais asmenimis, dalyvauti ekskursijose su dėstytojais ir kitas patrauklias veiklas. Renginį vainikuos Uždaromasis vakaras, skirtas sujungti studentų, teisininkų bei svečių bendruomenes.

Balandžio 11 dieną visų laukia VU TF Studentų mokslinės draugijos baigiamoji konferencija, kuri suburia VU TF mokslininkus, studentus, besidominčius teisinėmis inovacijomis. Tai pusmečio darbą vainikuojantis renginys, kuriame savo darbus pristatys šešios geriausiai mokslinį straipsnį darbą parašiusios ir komisijos atrinktos komandos. Jaunieji teisės mokslininkai pateiks savo įžvalgas apie iškylančias problemas teisiniame reguliavime bei pateiks galimus jų sprendimo būdus. Kompetentingos komisijos bei žiūrovų balsų visuma lems, kurios trys komandos gaus didžiąsias VU TF Alumni draugijos įsteigtas prof. Jono Žeruolio vardo stipendijas.

Renginių programą ir daugiau informacijos rasite čia: bit.ly/teisininkudienos

VU SA TF paruošė geriausias dienas Jums, sekite naujienas www.tedi.lt ir Facebook puslapyje Teisininkų dienos bei dalyvaukite!

  

Vilniaus universiteto Studentų atstovybė

Paieška