Trispalvės Lietuvos jaunimas

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos drauge su komanda sudaryta iš istorikų Barbaros Stankevič, Simono Teškevičiaus, Aušros Terleckaitės bei vedami profesoriaus Alfredo Bumblausko,  pristato Lietuvos šimtmečio minėjimo progą parengtą unikalią dokumentinę laiko juostą – „Trispalvės Lietuvos jaunimas“.

„1918-aisias metais atkurta Lietuvos valstybė susijungia su dabartimi per trispalvę. Ji yra bene lakoniškiausias ir gražiausias simbolis, apjungiantis visą šį šimtmetį. Dėl to ir pavadinome šį 100 – metį – Trispalvės šimtmečiu.“, - apie laiko juostos pavadinimo kilmę pasakoja prof. A. Bumblauskas.

 

Laiko juostoje minima ir aprašoma beveik 100 Lietuvos jaunimo pasiekimų, 1918 – 2018-aisiais užfiksuotų istorinių momentų, suskirsčius į tris blokus: Trispalvė valstybė 1918-aisiais, Trispalvė spintoje 1940-aisiais ir Trispalvės jūra Europoje ir pasaulyje 1989-aisiais.

Laiko juostoje pradedama rašyti Trispalvės Lietuvos šimtmečių jaunimo istorija, kurioje pasakojama apie organizuotą ir nepaprastai svarbius istorijai – maištingo, nekonformistinio, inovatyvaus jaunimo idėjų ir veiklos proveržius. Tiek apie jaunimo „Roko maršus“ su Algiu Kaušpėdu priešakyje, tiek „Jaunimo teatro“ lietuvių teatro elito dešimtuką, sudariusį kontekstą vienam iš ryškiausių šiuolaikinės Lietuvos „jaunuolių“ – Eimuntui Nekrošiui. O kur dar 2013 metais Rūtos Meilutytės išpildytas pranašingas „senasis“ Basanavičiaus „sapnas“, kad Lietuvos trispalvė iškils aukščiau už tuometinės Rusijos imperijos ir pasaulio galybe tapusių Jungtinių Amerikos Valstijų vėliavų.

Pasak Departamento direktoriaus Jono Laniausko, rengiant laiko juostą tik dar kartą pasitvirtino faktas, kad Lietuvos istorija sunkiai įsivaizduojama be jaunimo įsitraukimo: „Jis buvo ir yra pagrindas bei variklis – nenugalima jėga – kūrusi ir vis dar kurianti Lietuvą.“. Departamento direktorius džiaugiasi išgryninta koncepcija, tikslingai komandos įgyvendinta ir dienos šviesą išvydusia idėja.

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba ir Departamentas minėdami tarptautinę jaunimo dieną š. m. rugpjūčio 9 d. kvietė visuomenę į „Trispalvės Lietuvos jaunimo“ laiko juostos pristatymą Vilniuje. Pristatymo metu susipažinta su šimtmečio istorijos akcentais, istorikų komanda drauge su jaunimu diskutavo apie jauno žmogaus vietą istorijoje ir istorijos svarbą jaunam žmogui.

Su „Trispalvės Lietuvos jaunimo“ laiko juosta galima susipažinti adresu: http://trispalves.jrd.lt/

Departamento informacija

Paieška