Trumpalaikė savanorystė Sicilijoje

KUR VISKAS VYKS IR KĄ VEIKSITE?
Italijoje galioja įstatymai, kurie leidžia valstybei konfiskuoti mafijai priklausantį ir už nešvarius pinigus įsigytą turtą, o jo valdymą atiduoti valstybinėms institucijoms, nevyriausybininkams, jaunimo iniciatyvoms ir kooperatyvams.  Savanorystė padės kurti ir tobulinti vieną iš iniciatyvų, įsikūrusią iš mafijos konfiskuotame bute su sodu. Vieni iš iniciatyvos partnerių – žurnalas „I siciliani giovani“. Žurnalo komanda padės geriau suprasti, kokį vaidmenį kovojant su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu atlieka žiniasklaida. Daug mokysimės ir daug kursime. Pažinsime organizacijas, padedančias kovoti su šiuo sudėtingu reiškiniu, įtraukiančiu ir daug jaunų žmonių. Prisiliesime prie iniciatyvos, veikiančios iš mafijos konfiskuotame sodelyje, kuri leidžia intelekto sutrikimų ir protinę negalią turintiems žmonėms gauti jiems taip reikalingas socialines paslaugas. Prisidėsime ir prie pačio sodelio bei patalpų sutvarkymo. Beje, tose patalpose turėtų būti įkurta biblioteka ir mafijos nusikaltimų žiaurumams bei su jais kovojusių žmonių žygdarbiams atminti skirta erdvė.

KADA? 2019 m. liepos 15 d. – liepos 28 d.
KUR?  Katanija, Italija (Sicilija)
KAS GALI DALYVAUTI? Tu. Jei tau 18-30 metų, tau įdomi žurnalistika, jei nori kovoti su korupcija ir kitokio pobūdžio nusikaltimais. Tau nereikia būti žurnalistu ar studijuoti žurnalistiką. Pakanka, jei nuolat svarstai apie tai, kas galėtų mums visiems kartu sukurti geresnę visuomenę. Taip pat jei manai, kad rašyti, kalbėti, filmuoti, fotografuoti, skleisti informaciją socialiniais tinklais ar kitais kanalais yra tavo aistra. 

KAIP REGISTRUOTIS? Užpildyk anketą, kurią rasi paspaudus nuorodą, ir lauk žinių: https://forms.gle/VGjyQ4NfiPge4ksW7
KAIP IR KUR GYVENSITE? Dešimt savanorių iš Lietuvos, Ispanijos ir Bulgarijos gyvens dviejų didelių kambarių bute, kuriame yra įsikūręs vienos politinės organizacijos biuras. Beje, tai irgi gali tapti kiekvienam smalsiam jaunajam žurnalistui įdomia kultūrinio patyrimo dalimi. O gal net pirmojo straipsnio tema... Įdomu? Atvažiuok ir ištirk! Maistą gaminsime visi kartu. Tiesa, tai ne penkių žvaigždučių viešbutis. Kviesime jus pasiimti savo miegmaišius, o organizacija parūpins čiužinius. Bet mes juk važiuojame mokytis ir prisidėti prie švaresnės visuomenės kūrimo, o ne atostogauti, tiesa?

KĄ DARYTI, JEI NEKALBI ANGLIŠKAI? Dešimt kartų giliai įkvėpti ir paklausti savęs, ar norėtum vieną dieną kalbėti. Angliškai, ispaniškai, bulgariškai, itališkai, ar bet kokia kita pasaulio kalba. Ir jei atsakymas teigiamas – pildyk anketą. Nors anglų kalbos bent minimalus mokėjimas, pradžioje galbūt padėtų jaustis tvirčiau, tačiau tai toli gražu nėra svarbiausias veiksnys leisiantis tau mokytis, susipažinti ir pažinti. Bet mums svarbu tai žinoti iš pradžių, kad galėtumėm tinkamai suplanuoti mokymosi programą.

KIEK KAINUOJA? Nieko nekainuoja. Italijos organizacija Arci Comitato Territoriale di Catania pasirūpins tavo apgyvendinimu, maitinimu ir kišenpinigiais. Tavo kelionės išlaidos (iki 360EUR) bus kompensuotos, kai pristatysi kelionės dokumentus.

IKI KADA PILDOMA ANKETA? Anketų pildymo finišas – birželio 6 d. Tačiau būk miklus, nes jei dar iki nurodytos dienos bus rasti penki super daug noro ir motyvacijos turintys savanoriai – registracija baigsis anksčiau.
 
Jei kyla klausimų ar turi abejonių – susisiek su projekto koordinatore Akvile:
el. paštas: [email protected]
tel. Nr.: 8 630 25584 
 

VšĮ Pal. J. Matulaičio socialinis centro informacija

Paieška