Akcija „Aš Kalbu Lietuviškai“

Keliaudami svečioje šalyje, žiūrėdami filmus ar skaitydami knygas, kartais net nevalingai ieškome sąsajų su savo šalimi ir kaip apsidžiaugiame kažkur toli nuo Lietuvos nutolusiuose kraštuose išgirdę „Labas“ ištartą lietuviškai, pastebėję lietuvišką trispalvę ar sutikę žmonių, kurie žino Lietuvą, domisi jos kultūra. Juk visiems mums svarbu atrasti dalelę savo identiteto, ten, kur mažiausiai tikimės.
Šiuos metus Seimas paskelbė Kalbos kultūros metais, taip siekdamas pabrėžti mūsų kalbos unikalumą ir originalumą. Akcija „#aškalbulietuviškai“ ne tik skatinime puoselėti mūsų kalbą, bet ir sakome „Aš kalbu lietuviškai“ ir naudojamės kalbos mums teikiama galimybę „žaisti“ žodžiais. Juk ne būtinai reikia tik garsiai tarti žodžius, jog „kalbėtumėm savo kalba“. Galbūt jūs grojate lietuvių kompozitorių kūrinius, šokate lietuviškus šokius, lietuvių tautinio kostiumo elementus naudojate savo aprangoje ir pan. ir tokiais būdais pasauliui pasakojate apie Lietuvą bei taip palaikote ryšius su savo šalimi
Tautinę tapatybę kaip ir visus brangius dalykus, norint išsaugoti reikia domėtis ir puoselėti. Norėdami puoselėti lietuvišką tapatybę turime bendrauti ir gebėti išreikšti savo mintis lietuviškai, kad galėtume palaikyti ryšį su savo tauta. Projekto tikslas – skatinti žmones per kalbą palaikyti ryšius su Lietuva. Siekiame parodyti kiek daug lietuviškai kalbančių žmonių yra pasaulyje, kokiomis skirtingomis formomis galime kalbėti, kartais galbūt ne nenaudodami žodžių.
Kaip prisijungti prie akcijos?
Kalbėti lietuviškai galima įvairiomis formomis, kalbant, dainuojant, grojant, šokant, piešiant ir šimtais kitų būdų. Kviečiame filmuoti save, draugus, pažįstamus ar sutiktus keliautojus kalbant lietuviškai ir šiuos filmukus siųsti Jaunimo reikalų departamentui el. paštu [email protected]
Visi įrašai bus kaupiami ir jungiami į bendrą filmuką, apie tai kaip #AšKalbuLietuviškai. Jūsų filmuotos medžiagos lauksime iki gruodžio 31 d.
Daugiau apie akciją gali rasti:
Pasaulio lietuvių žinių reportaže - http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013672615
Taip pat sek mus socialiniame tinkle - https://goo.gl/yy6Ug4

Norėtum prisijungti prie akcijos, kilo klausimų? Kreipkis el. paštu [email protected]

JRD informacija

Paieška