Ispanijos lietuvių bendruomenės susitikimas Valensijoje

Lapkričio pirmą savaitgalį Ispanijoje, Valensijoje, rinkosi Ispanijos lietuvių bendruomenės nariai ir aktyviausi Valensijos regiono lietuviai. Renginyje aktyviai dalyvavo Valensijoje ir ne tik gyvenantys Lietuviai, į renginį atvyko atstovai iš Madrido ir Alikantės.

Susitikimo metu dalyviai pristatė vykdomą veiklą, ateities planus bei dalinosi gerąja patirtimi. Daugiausia dėmesio buvo skirta diskusijoms apie veiklos prioritetus ir bendruomenės siekius. Nors l ietuvių bendruomenėje Ispanijoje neturi atskiros jaunimo sąjungos, tačiau jaunimas yra aktyvūs bendruomenės nariai ir bendruomenė siekia, kad ženkli dalis veiklos būtų orientuota būtent į šią grupę. Taip pat dalyviai sutarė ir suplanavo, kad be tradicinių renginių būtina aktyviau veikti organizuojant įvairias kultūrines, švietėjiškas veiklas, stengtis įtraukti įvairių pomėgių ir interesų lietuvius.

Renginio dalyviams itin vertingas buvo Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktoriaus pavaduotojos Linos Žukauskaitės Globalios Lietuvos pristatymas. Lina dalyvius supažindino su įvairių valstybės institucijų finansavimo galimybėmis, vykdomomis programos bei jų tikslais.  

Mokymus vedė Šarūnas Frolenko, mokymus finansavo Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Mokymus organizavo Labdaros ir paramos fondas „Jauniems“ ir Pasaulio lietuvių jaunimo organizacija Lietuvoje. Renginiui įvykti padėko ir talkino Lietuvos Respublikos konsulatas Valensijoje bei Ispanijos lietuvių bendruomenė.

Paieška