Žiema – ramybės metas

Dvi savanorės iš Lietuvos vieneriems metams išvyko savanoriauti į Vokietiją, aplinkos apsaugos srityje. Ši veikla įgyvendinama tęsiant sėkmingą ilgalaikį Departamento bendradarbiavimą su Vokietijos Federacinės Respublikos Brandenburgo žemės švietimo, jaunimo ir sporto ministerija.

Štai jau ir paskutinis žiemos mėnuo. Saulė danguje užtrunka vis ilgiau. Jau jaučiama, kad dienos ilgėja ir pavasaris ne už kalnų.

Kaip kad žiema – gamtai ramybės ir poilsio metas, taip ir mūsų darbuose ritmas kiek sulėtėjęs. Per Kalėdų atostogas abi merginos buvo grįžę į Lietuvą. Pasirodo, Monika ir ten sugebėjo rasti sau veiklos – o kaip gi čia be darbo sėdėsi? Grįžusi į gimtinę, ne tik aplankė gimines ir draugus, bet ir surengė prezentaciją vienoje Kuršėnų mokykloje apie savo savanorystę Vokietijoje. O ir į darbą Vokietijoje Monikai teko gana anksti sugrįžti, jau sausio 3 dieną ji vėl darbavosi nuotaikingame kolektyve, gamtos apsaugos stotyje. Na, o Virginija savo atostogas Lietuvoje leido savaite ilgiau. Grįžusi dar nekibo į darbus, atostogos tęsėsi iki sausio pabaigos, nes Storchenschmiedėje žiemos miegas. Storchenschmiedė darbus pradės kovo pabaigoje, kai vėl sugrįš gandrai. Todėl dabar Virginija dirba kartu su Monika gamtos apsaugos stotyje.

Nors darbų sausio mėnesiu buvo nedaug (kai kam iš viso nebuvo), laiko veltui merginos neleido. Su keliomis kolegėmis, vieną sausio savaitgalį, vyko į Lenkiją – nacionalinį parką prie Oderio upės. Susipažino su kraštovaizdžio ypatumais, vietine gyvūnija ir paukščiais. Turbūt įspūdingiausias sutiktas gyvūnas buvo bebras, kuris pamatęs žmones sustingo it statula ir kelias minutes nejudėjo, tikėdamasis, kad yra nematomas. Galiausiai pavargo ir pūkštelėjo į eketę, piktai pliaukštelėdamas uodega, kad jam sutrukdė statybos darbus. Kitą dieną merginos su kolegėmis pasivaikščiojo „genių taku“. Pasivaikščiojimo metu girdėjo daug aplinkui kalenančių ir „besijuokiančių“ genių, vieną išvydo visai šalia – strikinėjantį tarp medžių ir ieškantį gardesnio kąsnelio. Pakeliui dar sutiko didelį būrį svilikų ir praskrendantį fazaną. Ak, tiesa, merginoms teko kasti rytais sniegą, žinoma, kai jo buvo. Pasirodo, Linum kaime gyventojai turi pareigą: kiekvieną kartą pasnigus iki 7 valandos ryto nusikasti šaligatvius, kad visi galėtų saugiai keliauti į darbus ir mokyklas. Savaitgaliai ne išimtis, tik sniegą galima kasti iki 8 valandos ir kiek vėliau. O nusikasti sniegą visgi būtina, nes kartais pravažiuoja tvarkos prižiūrėtojai ir jei randa nenukastą šaligatvį, to namo gyventojams, kurių teritorijai priklauso nenukasta šaligatvio atkarpa, išrašo baudą. Skųstis dėl tokios tvarkos tikrai neverta, žiemos čia gana šiltos, tad ir sniego būna retai. Be to, toks sportas iš pat ryto išblaško miegus ir puikiai parengia darbo dienai.

Paskutinę sausio savaitę, Monika buvo išvykusi į seminarą Niurnberge, kuriame buvo kalbama apie architektūrą ir diskutuojama politikos klausimais. Žinoma, viskas buvo ne vien sausa teorija, su seminaro grupe ji aplankė ir patį Niurnbergą bei šalia esantį Bambergą. Šie miestai merginai paliko tikrai neišdildomą įspūdį. Tuo tarpu Virginija lankė savo klasiokę, studijuojančią Greifsvalde. Aplankė ir šaltąją Baltijos jūrą. Orai buvo negailestingai vėjuoti su lietaus atakomis, tačiau pajūrio grožio tai nenustelbė.

O dabar, jau savaitė kaip merginos darbuojasi petys į petį. Didžiąją savaitės dalį teko dirbti laukuose, rengiant ir gerinant smaragdinių driežų buveinę. Penktadienis buvo kiek laisvesnis, merginos padirbėjusios pusdienį biure, su visais bendradarbiais išvyko į balinių vėžliukų draustinio įkūrėjo išlydėjimo į pensiją paminėjimą. Po oficialiosios dalies vienas iš kolektyvo narių surengė susirinkusiems ekskursiją po saugomą teritoriją, papasakojo jos istoriją ir kokias gyvūnų bei paukščių rūšis be saugomų balinių vėžlių dar galima ten sutikti. Viskam pasibaigus, grįždamos namo, lietuvaitės užsuko į darbovietę, pasirūpino ten auginamomis pelėmis ir su gera nuotaika pradėjo savaitgalį.

Taigi žiema po truputį eina į pabaigą, visi bunda iš žieminio snaudulio ir ima kasdien vis energingiau darbuotis. Mes irgi linkime visiems gražių ir saulėtų dienų bei darbingos nuotaikos.

Monika ir Virginija

Paieška