Žygis "Keliaukime po Lietuvą drauge"

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau - Departamentas) ir Lietuvos skautai spalio 23 d. Aukštelkėje (Šiaulių r. ) organizavo pirmąjį žygį „Keliaukim drauge po Lietuvą“. 

Šeštadienio rytą 30 jaunuolių susirinko į Aukštelkę ir pradėjo savo pažintį su Šiaulių rajono kalneliais, miškais ir istorinėmis vietomis. Pirmoji stotelė – buvusios Dubysos pilies piliakalnis, dabar žinomo, kaip Baublių piliakalnis arba Ventos – Dubysos kalnai,  nuo kurio keliavome į 1941m.  istorines vietoves, kur susipažinome su to meto istorijomis ir pagerbėm mirusiuosius tylos minute. Žygį tęsėm aplankydami didžiausias Lietuvoje tuopas – o jų Bubiuose net 5, ir ieškodami Mirškiškių vandens malūno. Žygio metu jaunuoliai susipažinso su svarbiomis istorinėmis vietomis, aptarė, kuo Lietuvai svarbus kitais metais švenčiamas šimtmetis.

Visą dieną su skautais praleidę jaunuoliai ne tik aplankė ypatingas vietas, taip pat galėjo išbandyti skautišką gyvenimą: dalyvauti rikiuotėje, sukurti laužą bei rišti mazgus ar išbandyti save skautiškuose žaidimuose. Pramogaudami galėjo išmokti praktiškų, gyvenimiškų skautavimo paslapčių.

Žygio metu jauni žmonės buvo skatinami daugiau judėti, televizorių bei kompiuterį dažniau iškeisti į turiningą laisvalaikį gamtoje: skautai pasidalino žiniomis apie sveiką gyvenseną ir jos puoselėjimą. Taip pat jauni žmonės buvo supažindinti su patarimais, kaip organizuoti tokio tipo renginį savo bendraamžiams, organizacijoms nariams: toks būdas gali būti puikiai pritaikomas komandos formavimo ar veiklų planavimui netradicinėje aplinkoje.

Šis žygis sulaukė, daug susidomėjimo, tad Departamentas siekdamas suteikti galymę tokio tipo renginyje sudalyvauti  ir kitų regionų jauniems žmonėms, keliones drauge po Lietuvą tęsia, jau spalio 15 d. gali prisijungti ir sekmadienį praleisti su jūrų skautais, keliaudamos po Vilniaus rajoną. Žygio vedliai žada pragramą, nustebinsiančią net ir vietinus. 

Žygio registracija: https://goo.gl/forms/iSTnCVYIgofLdGzx1

JRD Informacija

Paieška