JST

Savanoriška veikla ,,Jaunimo savanoriška tarnyba

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai 40 val./ mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje  organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi, mokosi įveikti sunkumus, verčia patirtį išmokimais. JST programa - tai galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi. Jaunimo savanoriškos tarnybos aprašą galite rasti čia.

Norint tapti savanoriu, kviečiame jaunus žmones registruotis štai čia: Savanorio anketa

Užsiregistravus, informacija perduodama rajono ar miesto savivaldybę kuruojančiai SVO organizacijos mentoriui(ei), kuri(s) su potencialiais savanoriais susisiekia el. paštu ir sutaria laiką dėl susitikimo. 

Priimančioms organizacijoms – tai proga tapti akredituota savanorius priimančia organizacija, t.y. vieta, kurioje gali savanoriauti jaunas žmogus. Organizacija įsipareigoja savanoriui sudaryti 40 val. per mėnesį savanoriškos veiklos planą (grafiką), kuris atitiktų savanorio kompetencijas ir būtų prasmingas tiek savanoriui, tiek pačiai organizacijai. Kuratorius įsipareigoja apmokyti jauną žmogų, ugdyti ir palaikyti tarnybos metu, aptarti veiklas ir sunkumus kartą per dvi savaites. 

Kaip tapti akredituota Priimančia organizacija? Skaityti čia: PO akreditaciją

Savanorišką veiklą organizuojanti organizacija - centrinė programos organizacija, kur rūpinasi ne tik adminsitracine programos įgyvendinimo dalimi, bet ir kokybe - nukreipia savanorius, teikia palaikymą priimančioms organizacijoms ir savanoriams, vysto savanorišką veiklą savo regione. 

Kaip tapti akredituota SVO organizacija? Skaityti čia: SVO akreditaciją

Savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos iki 2019 m. balandžio 23 d. kveičiamos teikti paraiškas Jaunimo savanoriškos tarnybos projektų finansavimui: Konkurso nuostatai ir dokumentai. 

 

2019 metais stosiantys į Lietuvos aukštąsias mokyklas galės pretenduoti į 0,25 papildomo balo už ilgalaikę savanorystę. Papildomi balai galės būti skiriami už bent 6 mėnesių veiklą nacionalinėje „Jaunimo savanoriškoje tarnyboje“ pagal Jaunimo savanoriškos tarnybos organizacimo aprašą arba bent 3 mėnesių tarptautinę savanorišką veiklą pagal programas „Erasmus+“ ir „Europos solidarumo korpusas“

 

Kontaktai informacijai: Milda Lukoševičiūtė +370 633 21906/ [email protected] 

Jei ši programa neatitinka Jūsų poreikių, savanoriauti Lietuvoje jaunas žmogus gali bet kurioje nepelno siekiančioje organizcijoje, kaip tai numato LR Savanoriškos veiklos įstatymas. Daugiau informacijos skaitykite čia. 

Paieška